لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۲۹
قشم آنلاین > پستها > مناطق آزاد و ویژه
مناطق آزاد و ویژه

مديريت سازماني و مديريت خبرنگاري
...
...
..
از ديرباز تا كنون مديريت سازمان منطقه آزاد قشم مورد توجه أقشار مختلف مردم جزيره قشم بوده است بطوريكه مديريت صحيح و يا خارج از عرف توانسته معشيت و امنيت اين مردم را زير سوال ببرد ...
بحث اخراج خانوم خبرنگار محترم را از سازمان در دوران مديريت موسوي مدير سابق منطقه ازاد هم داشتيم ... واقعيت اينست كه اين بحث و دعواي زرگري هميشه در بده بستانها و دادن و ندادن امتيازات خاص به اين قشر زحمت كش شكل ميگيرد ...

با اومدن دولت روحاني و انتخاب آقاي مومني بعنوان مدير سازمان منطقه آزاد قشم انتظار ميرفت دوران پر رونقي را در اين جزيره داشته باشيم اما متاسفانه انتخابهاي نادرست نامبرده در مهره چيني و بكار گيري افراد امتحان پس داده از جمله فاميل نزديك خويش در مديريت آب و برق كه همراه با قفل كردن درب و اخراج مدير زحمتكش قبلي ( آقاي مهندس لشكري ) صورت گرفت ...

متن کامل
۱۳۹۴/۰۷/۲۳   Karshenas.arshad   مناطق آزاد و ویژه
مديرعامل منطقه آزاد قشم در گفت‌و‌گو با «قانون»:مناطق آزاد را با زمين‌فروشی اداره كردند
فرشته بهروزي‌نيك/ گروه اقتصاد/ عكس: گل آرا سجاديان/ گفت‌و‌گو حدود يك ساعت و نيم طول كشيد . حميد رضا مومني، مدير عامل منطقه آزاد قشم به هرآنچه ابهام در قشم وجود داشت، پاسخ داد. از موضوع فساد 13 هزار ميليارد توماني گرفته تا حراج فرودگاه قديمي قشم و حتي عملكرد آقاي تركان كه خيلي‌ها به او انتقاد دارند سوالاتي بود كه از آقاي مومني پرسيده شد. از هيچ يك از تخلفات دفاع نمي‌كند و مدعي نيست عملكردها چندان قابل قبول بوده است. بر اين باور است كه مناطق آزاد با برنامه‌هاي جديد خواهند توانست در مسير توسعه قرار بگيرند اما در خصوص فسادهاي صورت گرفته مي‌گويد : « اگر قرار باشد مناطق آزاد تهديدي براي نظام باشد همان بهتر كه جمع شوند . » مشروح گفت‌و‌گوي مدير عامل منطقه آزاد قشم با روزنامه «قانون » در پي مي‌آيد كه مي‌خوانيد.
========================
آقاي مومني، شواهد گوياي آن است كه عملكردهاي تجاري و توريستي ...

متن کامل
۱۳۹۴/۰۴/۱۰   sara   مناطق آزاد و ویژه
حاشیه های معارفه مدیر عامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم
به گزارش جنوب ایران، یکی از حاضران در برنامه معارفه رئیس جدید سازمان منطقه آزاد قشم در مطلبی برخی از حاشیه های جالب مراسم معارفه را ارسال نموده است که مشروح آن در ادامه از نظرتان می گذرد.

با توجه به جایگاه والایی که سازمان منطقه آزاد قشم در توسعه و تحولات قشم دارد، معمولاً مراسم معارفه مدیران عامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادوار مختلف مورد توجه ویژه اقشار مختلف جزیره اعم از شوراها، تجار، بازرگانان، فرهنگیان، دانشجویان و .... می باشد و با استقبال با شکوهی برگزار می گردد.

مع الاسف مراسم معارفه دومین مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در دولت تدبیر و امید در حالی برگزار شد که از سوی روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم هیچ دعوت رسمی از شوراهای شهرها و روستاهای جزیره به عنوان منتخیبن واقعی مردم جزیره جهت حضور در این نشست مهم که با حضور اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر ...

متن کامل
۱۳۹۳/۱۲/۲۶   بی پرده   مناطق آزاد و ویژه
تبعیض بین قشم و سایر مناطق آزاد
آیا به نظر شما این درست است که بقیه ی مناطق آزاد کشور . حق تردد به مرکز استان را دارند مثل ارس به تبریز ، اروند تا اهواز ، انزلی به رشت . ولی مردم قشم از یک دکتر رفتن و یا یک گشت کوچک در استان با ماشین های خودشان محروم باشند ؟ آیا واقعا تبعیض نیست ؟

۱۳۹۳/۰۷/۲۲   محمد   مناطق آزاد و ویژه
انتقاد تند تركان از سازمان منطقه آزاد قشم
....
..............
در بازديد آقاي تركان از سطح شهر نسبت به انباشته بودن زباله ها ، ايشان انتقاد تندي از مديريت سازمان نموده اند و به معاونت خدمات شهري اخطار داده اند !

در خبر ديگري ايشان از آقاي عسكري مديريت اداري سازمان خواسته اند تا شب عيد از ١٢٠٠ نفر كارمند سازمان فقط ٣٠٠ نفر حفظ و بقيه تعديل شوند يعني ٩٠٠ نفر اخراج !

آقاي عسكري طي نامه اي به معاونتهاي سازمان از آنها خواسته اند اسامي كارمندان مازاد را سريعا نهايتا تا هفته آينده اعلام كنند !
........................
خدا ميداند حق چند نفر در اين خصوص ضايع ميشود چون همه معاونان جديدند و شناخت درستي از كارمندان تحت امر را ندارند !!!!
......................

۱۳۹۲/۱۲/۰۸   گرگ مهربون   مناطق آزاد و ویژه
عدم صدور پروانه كسب توسط شهرداري قشم
شهرداري قشم اعلام كرده تا اطلاع ثانوي پروانه كسب جديد صادر نميكنه ...

جالبه واسه اعتراض و بدست اوردن حق خود بايد از حق خود بگذره ...
فكر كردن مردم ببو گلابين كه حاليشون نيست ...
جواب شوراي شهر هم اينه كه ما اين كار رو انجام داديم تا منطقه ازاد بياد و مشكلات رو رفع كنه در مقابل جالب تر اينه كه منطقه ازاد داره پروانه صادر ميكنه و اين وسط رسما شورا و شهرداري دارن خودشون خودشون رو پاك ميكنن

۱۳۹۲/۱۲/۰۷   بو عبيده   مناطق آزاد و ویژه
مشیری، فرشته نجات منطقه؟!
بعد روی کار آمدن دولت تدبیر و امید همه منتظر تغییرات در بدنه دبیرخانه سازمان مناطق آزاد بودند. و شنیده ها حاکی از آمدن آقای اکبر ترکان به جای حمید بقایی بود، و چنین شد.
با انتصاب آقای ترکان به سمت دبیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، احتمال تغییر در سازمان منطقه آزاد قشم خیلی کم بود، چون آقای حیدری پور عملکرد تا حدودی قابل قبولی نشان داده و توانسته بود حواشی دوران آقای موسوی را از قشم دور کند و امنیت سرمایه گزاری رادر قشم بهبود ببخشد.
این امنیت به حدی رشد کرده بود که تمام افراد بازنشسته و کارمند استان های مجاور ترجیح می دادند در این منطقه اقدام به سرمایه گذاری کنند.البته ناگفته نماند این امنیت حاصل از خوشنامی سرمایه گذاران بومی هم بود.
ناگهان در قشم خبر از حضور آقای مشیری به سمت مدیرعاملی سازمان منطقه قشم به گوش رسید. آقای مشیری که بعد از انتخابات، مردم هرمزگان ...

متن کامل
۱۳۹۲/۱۲/۰۲   بی پرده   مناطق آزاد و ویژه
تركان ميرود
...

خبرهاي محرمانه خبر از رفتن تركان دارد احتمالا يا آقاي سعيد كيا و يا آقاي سيد مصطفي شفيعي زاده برادر زاده شفيعي زاد معروف ( مالك تيم استقلال أهواز ) جاي ايشان را ميگيرد ... والله اعلم

......

اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور - رئیس دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد - با حفظ سمت سرپرستی معاونت بین الملل - شورایعالی ایرانیان- دبیرخانه جنبش عدم تعهد - سازمان فضایی - و همچنين رياست سازمان مهندسي را بر عهده دارد .

از نظر بنده اين اتفاق ميموني خواهد بود به دو دليل :

١- آقاي تركان متولد سال ١٣٣١پير و فرسوده اند و ديگر تواني براي انجام اينهمه وظايف محوله ندارند.
٢- متاسفانه تعداد پستهاي ايشان از تعداد انگشتان يك دست بيشتر هم است و اين فرصتي خواهد بود نفر بعدي با فراغ بال به وظايف محوله بپردازد.


بهر حال اين تغيير را به آقاي مشيري تبريك ميگوييم چون ايشان ( مشيري ) انتخاب ...

متن کامل
۱۳۹۲/۱۱/۲۹   گرگ مهربون   مناطق آزاد و ویژه
شورای شهر« عُرضه تذکر» ندارد!
وظايف شوراها مديريت واحد شهري است اما به اذعان برخي کارشناسان و دلسوزان، عملكرد شورای شهر قشم نشان از ناكارآمدي اين نهاد در شهر قشم دارد. آنچه مسلم است شهرداری در اجرا نشدن برخي از پروژه‌ها، زد و بند مخفی با سازمان منطقه آزاد، عدم ارائه گزارش‌های درست و دقیق به شورای شهر، توافق های مخفی با سازمان و عدم در نظر گرفتن حقوق شهرداری در توافقات و انجام طرح‌های غیرضروری با انتقادهای تندی از سوی مردم و دلسوزان روبروست و آنها را از مهم‌ترین ایرادهای شهرداري مي دانند. بنظر شورای شهر قشم وسیله نظارت ندارد و شهرداری هر کاری که دلش می‌خواهد انجام مي دهد! اما از همه اینها گذشته شورای شهر هیچ جُربزه تذکر دادن به شهردار و معاونین وی و نیز جرات انتقاد از رئیس سازمان منطقه را ندارند. مسلما ادامه روند سکوت اعضای محترم شورای شهر در برابر تخلفات گسترده شهردار، صدمات وافری بر پیکره وجودی ...

متن کامل
۱۳۹۲/۱۱/۲۴   فهد   مناطق آزاد و ویژه
مشير كجاست ؟
....
چند ماهي است سازمان منطقه آزاد قشم بدون رهبر و مسئول عالي رها شده است ، گر چه در اين اواخر با انتصاب آقاي حبيبي بعنوان قائم مقام سازمان ، ايشان نسبت به جمع نمودن بعضي از امورات جاري اهتمام ورزيده اند ولي بي حد و نصاب بودن حيطه اختيارات سازمان منطقه آزاد قشم ، ضرورت حضور فيزيكي مدير عامل گمشده رو ايجاب مينمايد ، بسياري از سرمايه گذاران ماهها است جهت انجام امورات مالي و اجرايي خويش نياز به رايزني و ملاقات با مدير سازمان را دارند ، هر چند آنها ميدونند حتي حضور فيزيكي مشير كمكي به اوضاع نميكند اما با اين وجود نگاه كم اميدشان به درب ورودي سازمان خيره مانده است ...!!!
.............................

.............................

اجازه بدين به يك مثال واقعي كه از قول يكي از بزرگان نقل شده اشاره كنم :

ايشان ميگويد: بعد از يكماه انتظار موفق شدم با مدير سازمان گفتگو كنم ...

متن کامل
۱۳۹۲/۱۱/۱۰   گرگ مهربون   مناطق آزاد و ویژه

1 2 3 4 5 6 » بعدی » آخر
79