لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۲۷

کمبود تخت های بستری شهرستان قشم نسبت به میانگین کشوری

می توان گفت یکی از معدود نیازهای اصلی انسان ها، احساس امنیت نسبی در خصوص حفظ و برگرداندن سلامت می باشد که می تواند با علت های مختلفی دچار اختلال شود.

به نظر می رسد یکی از مهمترین این علت ها در شهرستان قشم، کمبود شدید تخت های بستری موجود در شهرستان (و متعاقب آن کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز) نسبت به میانگین تخت های موجود در کشور است.

در حال حاضر میانگین تخت بستری موجود در کشور 1.7 تخت برای هر هزار نفر جمعیت هست؛ بر اساس برنامه پنج ساله وزارت بهداشت، این میانگین بایستی به 2.5 تخت برای هر هزار نفر جمعیت برسد.

شهرستان قشم با حدود 130 هزار نفر جمعیت، در خوشبینانه ترین حالت حدود 140 تخت بستری دارد؛ یعنی کمتر از 1.1 تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت.

در کنار کمبود تخت های موجود، واقعیات دیگری هم باعث تشدید عوارض این کمبود در شهرستان می شود، از جمله مسیر دریایی بین شهرستان و بیمارستان های مرکز استان و در نتیجه سختی و کندی انتقال بیمار به مرکز استان بخصوص در زمان نامساعد بودن شرایط جوی و همچنین عدد میلیونی ورود مسافر به جزیره در طی سال که تعدادی از آن عزیزان نیازمند خدمات درمانی بستری می شوند.

به همین خاطر از نمایندگان محترم مردم شهرستان قشم در مجلس شورای اسلامی و همچنین مسئولین محترم دولت در شهرستان قشم و استان هرمزگان، انتظار می رود جهت ساخت و راه اندازی بیمارستان های جدید و رساندن تخت های بیمارستانی شهرستان به میانگین موجود و مطلوب کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

با تشکر
نظر شما در مورد مطلب پست شده:


لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :17378 - 18:05:18 - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲  -  ناشناسصحبتی که در این زمینه هست گرچه که از صحت آن اطلاع ندارم این است که تعداد تخت های فعال بیمارستان قشم 96 تخت است و نه 140 تخت.
در این صورت می شود 0.7 تخت برای هر هزار نفر که با میانگین موجود کشوری یعنی 1.7 برای هر هزار نفر، فاصله خیلی زیادتر خواهد بود
به نظر ارائه شده رای بدهید: 2 Dislike 0
IP: 5.120.XXX.43
79