لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۱/۲۹

درد دل‌های دو خبرنگار اهل سنت قشم

ایرج اعتمادی، راشد شرف: نه برای خودمان، که دل‌مان برای مردمی می‌سوزد که این کم‌ترین صدای‌شان را به عنوان رسانه از آن‌ها می‌خواهند بستانند؛ این یکی چند رسانه‌ای که به حیل مختلف می‌خواهند از پایش بیفکنند، و پشت پرده هزارها نیرنگ، تا از نفس باز مانند و گاه خنجر از روبه‌رو و گاه در پشت سر به نیرنگ‌های نه چندان مردانه، که در پشت ادبیات آرمانی از شخصیت‌های بزرگ نظام، هزینه می‌کنند تا وجهه‌ی از دست رفته‌ی خویش را بلکه باز یابند. چه می‌توان کرد که دیوارمان به لحاظ هویت تاریخی‌مان کوتاه است و این خانه‌ی شیشه‌ای از سنگ هر رهگذر ناچیزی همیشه آسیب دیده است! که هم اهل سنت‌ایم، هم روزنامه‌نگاریم، هم منتقدیم و هم اینکه لابد به راه راست هدایت نشده‌ایم! هویت تاریخی ما سراسر مظلوم است و جرم ناکرده همیشه متهم، که هر کسی به خود این جسارت را می‌دهد که سنگ بر این سر در بیندازد، چه بکشد چه بیازارد؛ سرنوشت‌مان دردناک است برادر! و بدتر آن مردمانی که با این وضعیت، صدای‌ مظلومیت‌شان شدیم. اگر تاکنون نمی‌دانستند چه‌ها کشیده‌ایم بگذار امروز بخوانند! اگر تا امروز نمی‌دانستند یک تیتر روزنامه چقدر برای ما هزینه دارد، بگذار امروز همه بدانند. از تو ممنونیم ای همکار به ظاهر رسانه‌ای! که جامعه‌ی مخاطب‌مان را آگاه کردی که ما از امثال تو چه کشیده‌ایم و لب فروبسته‌ایم و دردهای‌مان را فرو خورده‌ایم! تو خود را انقلابی می‌دانی و ما را دشمن انقلاب؟ تو خود را فاطمی می‌دانی و لابد ما را به زعم خود قاتلان فاطمه! نوشته‌ای: «دشمنان قسم خورده‌ی اسلام و انقلاب تهاجمات را با سعی در القای ناکارآمدی نظام و پوچ‌انگاری اقدامات در فضاسازی شهری، تشدید نمودند و بدتر اینکه واضح‌تر ادامه داده‌ای: با ابراز تاسف، برخی از رسانه‌های شهرستان بی‌توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند: تهمت و لجن‌پراکنی حرام است، کرکره بصریت و هوشمندی را پائین کشیدند و بر نیمه خالی لیوان چشم دوخته، در آغازین روز ایام‌الله دهه فجر بر طبل دشمن کوبیدند و فضاسازی ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌ها، خیابان‌ها و مجتمع‌های تجاری شهرستان را ناکارآمد و ضعیف خواندند؛ در حالی که روزها پیش از آن، تلفیق علم و هنر برای تبلور فجر فاطمی در قشم رسما به ثمر نشسته بود؛ چه می‌شود کرد که برخی نمی‌خواهند ببیند؟!!!»

همکار به ظاهر رسانه‌ای! ما مردمان جنوب از فارس تا هرمزگان اعم از شیعه و سنی، سال‌ها و بلکه قرن‌هاست در کنار هم به مسالمت و برادری زندگی کرده‌ایم و به ویژه این وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی در سایه فرمایشات وحدت‌آفرین رهبر معظم انقلاب، و زعمای شیعه و سنی در قشم، خاری است در چشم فرصت‌طلبان و سودجویانی که منافع خود را در اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی در این شهر می‌دانند. ما وقتی پیام حجت‌الاسلام شادکام را در فضای مجازی در پاسخ به شمایان خواندیم اشک‌مان سرازیر شد، نه به خاطر اینکه یک روحانی شیعه از ما حمایت کرد بلکه به خاطر اینکه او می‌دانست که ما نمی‌توانیم پاسخ بدهیم و پاسخ داد. و ما به این ایمان رسیدیم که هنوز مردانی بزرگ در بین ما می‌زیند. و وقتی حجت‌الاسلام جوکار در مقابل همه‌ی تهمت‌هایی که بر ما وارد کرده‌ای، ما را خبرنگاران واقعی و منصف جامعه دانست، به خیلی از چیزهایی که تو می‌نمایی و نیستی، بار دیگر ایمان آوردیم.

همکار به ظاهر رسانه‌ای! اگر می‌خواهی رقابت کنی برو آموزش ببین و دوره‌های خبرنگاری را طی کن! آن‌وقت بیا این گوی و این میدان، با این ادبیات آن‌هم با ما مردمانی با این هویت تاریخی، جنگیدن نهایت رذالت است. و اگر جوابیه‌ای بر نقدهای ما دارید- که روی سخن‌مان با اربابان توست- بیایید و جوابیه منطقی بدهید. مگر در روزهای آغازین دهه مبارک فجر چه مطالبی منتشر شده است که به جای پاسخ‌گویی به افکار عمومی، به این نوع حمله و اتهامات متوسل شده‌اید؟ اربابان تو قوی‌ترین رسانه‌های کشوری در اختیار دارند، چرا جوابیه نمی‌دهند؟! منابع مالی و بهترین وکلای دادگستری در اختیار دارند، اگر در مطالب منتشره ما ناراستی رفته است، چرا به قانون متوسل نمی‌شوند؟ هزینه کردن از حضرت فاطمه(س) و هزینه کردن از انقلاب و رهبر معظم، و مقدسات یک کار غیر اخلاقی است؛ که ما با همه ارادتی که به این دو بزرگوار داریم، هرگز چنین نکرده‌ایم، و از توبره‌ی خویش که هزینه‌ی نام و آبرو و اعتبارمان بوده، نان خورده‌ایم، که از اعتبار و آبروی بزرگان هزینه نکرده‌ایم! عملکردهای دولت و نظام را در نشریات‌مان بارها و بارها انعکاس داده‌ایم، بی‌آنکه منتی بگذاریم که آرشیوها و همه آثارمان موجود است. واگر از مردم هم نوشته‌ایم، دلیلش این است که روزنامه‌ایم و نه روزی‌نامه! که اگر قصدمان کاسبی بود، با قلم کار نمی‌کردیم که در این شهر تجاری کالا می‌فروختیم؛ رسانه نماینده افکار عمومی است، به جای تهمت و افترا بیایید پاسخگوی افکار عمومی باشید.خبرهای مرتبط
•  فیلم/پروژه های افتتاح شده سازمان منطقه آزاد قشم در دهه فجر - ديروز
•  فیلم / نماهنگ اختصاصی / قشم - حضور حداکثری مردم و مسئولین قشم در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه ۱۳۹۶ - 6 ر.پ.
•  فیلم/خبر استانی / مصاحبه با مدیرعامل منطقه آزاد قشم در آیین افتتاح هفت پروژه با 300 میلیارد ریال اعتبار در ششمین روز از دهه فجر سال ۱۳۹۶ - 11 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79