لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۳۰

دانش آموزان بازوان دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی هستند

قشم - ایرنا - فرماندار قشم گفت: لازمه حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی، فرهنگ سازی و آموزش بنیادی در مدارس است و دانش آموزان می توانند بازوی دولت در تصحیح فرهنگ اشتغال در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باشند.

به گزارش ایرنا، علیرضا نصری عصر یکشنبه در بازدید از کارگاه کشت قارچ در دبیرستان نمونه دولتی دکتر حسابی قشم افزود: تصحیح فرهنگ اشتغال و تعمیق باورهای دینی درباره ارزش کار و تولید باید از دوران کودکی و در آموزش و پرورش در کودکان نهادینه شود.
وی ادامه داد: طرح تولید و اشتغال با سرمایه های کوچک راهکار مناسبی برای افزایش درآمد خانواده ها است که آموزش و پرورش می تواند با برگزاری دوره های آموزشی، دانش آموزانی توانمند و کارآفرین تربیت کند.
نصری اظهار کرد: دانش آموزان می توانند برای نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال به عنوان دغدغه رهبر فرزانه انقلاب و ضرورت اصلی اقتصاد کشور از مدارس و محله های خود آغاز کنند.
وی افزود: دانش آموزان با ورود به حوزه تولید و اشتغال با سرمایه های کوچک می توانند به رونق کسب و کار رونق دهند و علاوه بر آن با تأمین قسمتی از هزینه های خانواده خود، وضعیت معیشت را بهبود بخشند.
بیست دانش آموز و دبیر در مدرسه دکتر حسابی در قالب یک طرح آزمایشی و با هزینه 7 میلیون و 700 هزار ریال در فضای 25 متری یک کارگاه کشت قارچ ایجاد کردند.
فضای 25 متری گنجایش کشت چهار تن کمپوست را دارا است و از هر تن کمپوست 350 کیلو گرم قارچ در سه مرحله با فاصله 20 روز قابل برداشت است. همچنین از هر تن کمپوست پس از برداشت قارچ، خوراک چهار ماه دام و طیور تامین می شود.
شهرستان قشم 23 هزار دانش آموز دارد. این شهرستان شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500
انتشار: حسین آزادمنجیریخبرهای مرتبط
•  مشارکت 100 تن از کارکنان منطقه آزاد قشم در کارگاه آموزشی مهارت های زندگی زناشویی - امروز
•  کرسی های تلاوت در جزیره قشم برپا می شود - امروز
•  آمادگی جهاد دانشگاهی در ایجاد مرکز درمان زخم دیابت نیز در قشم - 3 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79