لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۳۰

وعده‌ای که به پوچ بودن آن باید باور داشت/ دوگانگی دولت در خصوص یک مصوبه

با وجود طرح وعده تردد آزادانه خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم در سایر نقاط استان، آنچه که این روزها از بطن ماجرا بر می‌آید این است که کم‌کم باید به پوچ بودن این وعده باور داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، بیش از دو سال از وعده تردد خودروهای پلاک قشم تا شعاع تعیین‌شده در استان هرمزگان می‌گذرد که بسیاری از مسؤولان استان به نمایندگی از دولت تدبیر و امید از ابلاغ این طرح توسط هیأت وزیران در این استان همانند سایر استان‌ها و دیگر مناطق آزاد، پیش از انتخابات ریاست جمهوری به مردم در این منطقه محروم داده‌ بودند.

با به روی کار آمدن دولت روحانی از طرف جادری، استاندار وقت بارها پیرامون تردد آزادانه خودروهای پلاک قشم و حتی کیش در سایر شهرستان‌های استان وعده‌هایی داده‌است که موجبات خوشحالی مردم را فراهم ساخت، در این ماه‌ها با عدم اجرای آن وعده‌ها و مقاومت بحث‌های مربوطه در دولت و حتی مجلس و برخی از نهادها و ارگان‌های دیگر، سبب شده مردم هرمزگان آن وعده‌ها را پوچ و توخالی بدانند.     

در این مدت با وجود همه اظهارنظرها و درخواست‌هایی که توسط نمایندگان و مسئولان رده‌بالای استان طی ماه‌های اخیر برای رعایت عدالت و برخورداری مردم استان هرمزگان از حق مذکور که دیگر استان‌ها در جوار مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد‌ارس، اروند و انزلی از آن برخوردار هستند، متأسفانه مردم استان هرمزگان در جنوبی‌ترین نقطه کشور و علی‌رغم گستردگی مناطق آزاد کیش و قشم و وجود چندین منطقه آزاد ویژه‌اقتصادی، از مصوبه مربوط به تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد در شعاع‌های مشخص شده بی‌بهره‌اند.  

در جدیدترین اظهارنظر پیرامون این امکان برای مردم هرمزگان همانند سایر نقاط کشور، حسین‌هاشمی‌تختی رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم، پیرامون این مبحث و آخرین وضعیت تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد‌ قشم گفت: اگردولت اعتقاد دارد که تردد خودروها در دیگر مناطق آزاد کشور در شعاع مشخص‌شده ممنوع است، ضرورت دارد که جلوی این تخلفات را بگیرد و اگر تخلفی صورت نگرفته و طبق مصوبه‌ای از سوی دولت است باید این امکان برای مردم هرمزگان نیز همانند سایر مناطق آزاد فراهم شود.    

وی با اشاره به اینکه نامه‌های متعددی از طریق مجمع‌نمایندگان در این راستا نوشته شده و درحال پیگیری و مذاکره با دولت هستیم، افزود: همتی استاندار جدید نیز همراه با دیگر نمایندگان‌مجلس در حال پیگیری موضوع تردد آزادانه خودروهای مناطق آزاد‌قشم و کیش و مطالبه به حق مردم هرمزگان هستند.  

رئیس مجمع‌نمایندگان هرمزگان یادآور شد: هر چند دولت این مطالبات به حق مردم هرمزگان را پذیرفته ولی تاکنون هیچ جوابی از سوی مسؤولان امر به ما داده نشده است.   

هاشمی‌تختی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که آیا مردم در دولت دوازدهم، چشم انتظار مصوبه هیئت وزیران برای تردد خودروهای پلاک‌قشم تا شعاع تعیین‌شده در استان هرمزگان باشند یا خیر؟ اظهارداشت: قطعاً با پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد در دولت حسن‌روحانی نتیجه خواهیم گرفت.     

با توجه به گفته‌های رئیس مجمع‌نمایندگان هرمزگان و دغدغه‌های اصلی مردم باید دید که آیا موضوع تردد آزادانه خودروهای پلاک قشم مورد توجه مسئولان امر و دولت تدبیر و امید خواهد بود یا خیر!   

گزارش: عبدالرحیم رضوانی

انتهای پیام/ج/خبرهای مرتبط
•  تعداد پروازهای فرودگاه شهر دوگنبدان افزایش می یابد - ديروز
•  دقت بالای سازمان هواپیمایی کشوری در مانور سوانح هوایی در دریا - 2 ر.پ.
•  فیلم / خبر سراسری / مانور آبی - خاکی طرح اضطراری فرودگاه بین المللی قشم / مصاحبه با مدیرکل فرودگاه بین المللی منطقه آزاد قشم - 2 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :18113 - 19:04:36 - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲  -  ناشناساحسنت به جناب رضوانی خبرنگار مردمی قشم
به نظر ارائه شده رای بدهید: 2 Dislike 0
IP: 185.235.XXX.129
79