لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۲/۰۳

افکار عمومی عالم اسلام می تواند رژیم صهیونیستی را محو کند

قشم - ایرنا- مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: ملت های اسلامی بیدارند و اگر دولت های اسلامی موانع را رفع کنند، موج افکار عمومی عالم اسلام، رژیم پوشالی صهیونیستی را محو می کند.

به گزارش ایرنا، آیت الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در بازدید از حوزه علمیه امام جعفر صادق( ع) قشم افزود: حرکت زشت و مفتضحانه رئیس جمهور امریکا در انتقال پایتخت رژیم پوشالی صهیونیستی توهین به یکی از بالاترین مقدسات اسلامی است که باعث خشم مسلمانان جهان شد.
وی وجود رژیم اشغالگر قدس را خیانت به جهان اسلام توصیف و تصریح کرد: انتقال پایتخت به بیت المقدس یک حرکت نمادین زشتی است که مراکز علمی شیعه و اهل سنت آن را محکوم می کنند و دولت های اسلامی نیز باید از این حرکت بیدار شوند.
اعرافی ادامه داد: برخی از این حکومت های اسلامی ترسیده اند و برخی دیگر نیز از گذشته به استکبار وابسته بودند و امروز این وابستگی آشکارتر می شود.
وی اظهار کرد: تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی یک حرکت بسیار شیطانی است که می تواند سرآغاز یک بیداری بزرگتر در جهان اسلام و نیز موجب تحکیم وحدت امت های اسلامی در برابر استکبار جهانی شود.
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: مذاهب مختلف اسلامی وابسته به یک امت واحد اسلامی است و می توان اشتراکات بسیاری در متون فقهی، حدیثی، کلامی آنان یافت.
وی افزود: اکنون در کشور ما و از جمله در قشم پیروان هر مذهبی می توانند به ادامه تحصیل در مذهب خود ادامه دهند و این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.
اعرافی انقلابی بودن را داشتن حکمت و هوشمندی عنوان و تصریح کرد: انقلابی بودن به معنای منفعل نبودن است و حوزه انقلابی حوزه ای است که برای مشکلات جامعه دارای طرح و برنامه باشد.
وی افزود: امروز حوزه علمیه اگر چه دارای میراثی غنی از عالمان گذشته در حوزه های مختلف علمی از جمله فقه، تفسیر، حدیث، فلسفه، ادب و غیر آن است اما در افزودن بر آن دارای کمبود است که باید جبران شود.
مدیر حوزه های علمیه کشور ادامه داد: همچنین حوزه انقلابی باید به میدان های جدید ورود و تولید محتوا کند که علوم انسانی و اجتماعی از جمله آنان است.
وی افزود: با توجه به اینکه تکنولوژی و فناوری میدان های جدیدی ایجاد کرده است، حوزه باید نیازهای روز را شناسایی و بر اساس آن فعالیت های جدیدتری را طراحی کند .
یکصد طلبه آقا و 70 طلبه خانم در حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) مشغول به تحصیل هستند.
7500
انتشار: حسین آزادمنجیریخبرهای مرتبط
•  آیین بدرقه درب حرم مطهر امامان عسکریین(ع) در قشم برگزار شد - امروز
•  تعویض 1990 تابلو در جزیره قشم با اعتبار چهار میلیارد و 760 میلیون ریال - ديروز
•  جایگزینی1990 تابلوی جدید به جای تابلوهای فرسوده شهرهای قشم و درگهان - ديروز

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79