لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۳۰

لغو مجوز 15 مرکز عرضه قلیان در قشم

قشم - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: از سال 1394 تا کنون مجوز 15واحد مرکز عرضه قلیان در این شهرستان لغو شده است و مجوز 19 واحد دیگر نیز تمدید نمی شود.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا بهزادی عصر یکشنبه در نشست با روابط عمومی ادارات و خبرنگاران قشم افزود: این اقدام در راستای بهبود فضای اجتماعی از نظر بهداشتی صورت می گیرد.
وی با اشاره به وجود 30 درصدی مشتقات "آمفی تامین" در تنباکوهای معسل تصریح کرد: استفاده از قلیان بیماری های بسیاری به دنبال دارد که همه گیر شدن این پدیده باعث بیماری بخش بزرگی از جامعه می شود.
بهزادی گفت: حوزه بهداشت در صورت برطرف شدن کاستی ها قادر به تدمین 25 درصد سلامت جامعه است و از این رو بخش های مرتبط و همچنین مردم باید در ارتقاء سلامت اجتماعی همکاری کنند.
وی افزود: بر اساس آمارها علت 70 درصد مرگ و میرها در جهان در اثر بیماری های غیر واگیر زودرس از جمله حوادث رانندگی، بیماری های قلبی عروقی،سرطان و دیابت است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم ادامه داد: بهترین شیوه برای کاهش این مرگ و میرها "خودمراقبتی" افراد است که این شبکه آمادگی آموزش و ارائه اطلاعات لازم به مردم را دارد.
وی اظهار کرد: در بین بیماری های غیر واگیر، بیماریهای قلبی و عروقی علت عمده مرگ و میرها در جهان است که کم تحرکی، مشکلات عصبی و مصرف دخانیات و الکل مهمترین عوامل این بیماری هستند.
شهرستان قشم دارای هشت مرکز خدمات جامع سلامت، و 38 خانه بهداشت است. این شهرستان شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
انتشار: حسین آزادمنجیری
7500خبرهای مرتبط
•  همیاری سازمان منطقه آزاد قشم و انجمن معتادان گمنام کشور برای درمان بیماران جزیره - 20 ر.پ.
•  درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود / خرید 20 پمپ تزریق دسفرال برای بیماران تالاسمی قشم - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
•  درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود/خرید ۲۰پمپ تزریق دسفرال - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :18107 - 08:12:47 - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳  -  علیرضا یک روزی جلوی توزیع قانونی مواد مخدر را که به معتادین می دادند گرفتند بعد از حدود 35 سال امروز جمعیت زیادی معتاد داریم ، حالا به این فکر افتاده اند دوباره توزیع را قانونی کنند تا مردم به سمت مواد صنعتی نروند . ریاست محترم اداره بهداشت ما از بابت تمام زحمات شما در حفظ سلامت خودمان از شما متشکریم ولی هرچه ببندی جای دیگری بصورت مخفی ظاهر می شود و تبعات دارد حتی شما هم نیستید که حداقل کنترل کنید تجربه نشان داده در خیلی از موارد برخورد فیزیکی مشکل را حل نکرده بروید به مسائل حجاب ، قاچاق ، مواد مخدر و ... رجوع کنید بهرحال موفقیت شما باعث ارتقاء سلامتی جامعه است
به نظر ارائه شده رای بدهید: 0 Dislike 0
IP: 5.160.XXX.150
79