لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۲۹

درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود / خرید 20 پمپ تزریق دسفرال برای بیماران تالاسمی قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با خرید 20 پمپ تزریق دسفرال ویژه بیماران تالاسمی، درمان این بیماران در جزیره قشم تسهیل می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی با اعلام اینکه 130 بیمار تالاسمی در جزیره قشم وجود دارد، افزود: از این تعداد، 105 نفر  در روستاها و 25 نفر نیز در مرکز شهر قشم زندگی می کنند.

او هزینه درمان هر بیمار تالاسمی بدون درنظر گرفتن سهم ایاب و ذهاب در هر ماه را 5 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تامین این میزان هزینه برای بسیاری از خانواده های کم درآمد دارای بیمار مبتلا به تالاسمی بسیار سخت است و کوتاهی کردن در آن هم موجب مشکل خونگیری بیماران می شود.

مومنی به کمک های سازمان منطقه آزاد به بخش بهداشت و درمان برای بیماران تالاسمی جزیره قشم اشاره کرد و ادامه داد: 20 دستگاه دسفرال با 480 میلیون ریال اعتبار این سازمان با توجه به سرانه پائین انجمن حمایت از بیماران تالاسمی قشم با هدف کمک به سلامت افراد مبتلا به این بیماری خریداری شده است.

وی بیان داشت: این دستگاه ها از طریق درمانگاه خلیج فارس در روستای جی جیان قشم و براساس اولویت افراد مبتلا به تالاسمی در اختیار آنان قرار می گیرد و برای بقیه نیازمندان به این دستگاه هم در آینده اقدام خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ارزش این دستگاه وقتی بیشتر نمایان می شود که می بینیم چهار بیمار تالاسمی این جزیره در 14 ماه گذشته به دلیل کمبود امکانات جان خود را از دست داده اند و این سازمان همانند گذشته به امور بهداشتی و درمانی مردمان جزیره به ویژه به افراد کم درآمد توجه  خواهد داشت.

او، با اشاره به اهمیت آموزش های قبل از ازدواج و برگزاری دورهای آموزشی در مدارس، افزود: با برگزاری کلاس‌های آموزشی در مدارس و روستاها، ارائه مشاوره‌ به جوانان، برپایی همایش‌هایی با موضوع تالاسمی و توزیع تراکت‌های آموزشی، می توان به کاهش آمار تولد کودکان با علائم بیماری کم خونی و تالاسمی در جزیره قشم کمک کرد.

بنا به این گزارش، بیماری تالاسمی، نوعی کم‌خونی ارثی است که از والدین حامل صفت تالاسمی مینور به فرزند منتقل و زمانی به وجود می آید که بدن، توانایی کافی را برای ساختن پروتئین‌های سازنده هموگلوبین نداشته باشد.

یکی از حیاتی ترین دستگاه های مورد نیاز برای درمان بیماران تالاسمی، پمپ تزریق داروی دسفرال است که از رسوب آهن اضافی در بافت‌های حیاتی بیمار جلوگیری می کند .خبرهای مرتبط
•  همیاری سازمان منطقه آزاد قشم و انجمن معتادان گمنام کشور برای درمان بیماران جزیره - 19 ر.پ.
•  لغو مجوز 15 مرکز عرضه قلیان در قشم - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
•  درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود/خرید ۲۰پمپ تزریق دسفرال - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :18090 - 00:49:35 - ۱۳۹۶/۰۸/۱۹  -  ناشناسچه آشي چه كشكي
به نظر ارائه شده رای بدهید: 0 Dislike 0
IP: 158.58.XXX.248
79