لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۲۹

درخشش آوای ملکوتی قرآن و اذان قشمی ها در منطقه آزاد ارس / کسب 14 امتیاز اول تا سومی توسط خوش آوازان قرآنی جزیره

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از درخشش خوش آوازان قرآنی این جزیره در دومین دوره مسابقات قرآن کریم، نهج البلاغه، ابتهال و اذان در منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، رسول اکبری اعلام کرد: این مسابقات با محوریت ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی در مناطق آزاد و هم افزایی و شناسایی افراد برتر در این رشته‌ها، در منطقه آزاد ارس برگزار شد و نمایندگان قرآنی منطقه آزاد قشم موفق به کسب 14 رتبه شدند.

به گفته وی، خوش آوازان قرآنی از منطقه آزاد قشم و منطقه آزاد ارس در بخش تیمی این مسابقات بعد از منطقه آزاد اروند به مقام دوم دست یافتند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه بانوان قرآنی جزیره قشم در این مسابقات خوش درخشیدند، بیان داشت: بتول جعفری در قرائت ترتیل اول شد و شرمین خان محمدی در قرائت تحقیق، عایشه نیکخواه در حفظ 30 جزء و فائزه خرمی هم در حفظ 15 جزء قرآن دوم شدند.

او همچنین از موفقیت برادران قرانی قشم خبر داد و گفت: در بخش دو خوانی قرآن کریم محمد دهش و وحید مهدیزاده دوم شدند، رضا باربد در اقامه اذان و لقمان دامنه هم در حفظ 5 جزء قرآن دوم شدند.

اکبری افزود: عبدالرحمن نیکخواه در قرائت ترتیل، اسحاق ناصری در حفظ 10 جزء قرآن کریم، محمد کریمی در حفظ 15 جزء و ابراهیم دامنه در حفظ 20 جزء نیز در مقام سوم این رشته ها قرار گرفتند.

او گفت: مسابقه دوخوانی، ابتکار و نوآوری این دوره از مسابقات بود که با همخوانی دو نفر از قاریان قرآنی انجام شد و امید می رود این روش در مسابقات آتی کشوری هم ادامه پیدا کند.

بنا به این گزارش، دومین دوره مسابقات قرآن کریم، نهج البلاغه، ابتهال و اذان مناطق آزاد کشور در دو بخش برادارن و خواهران از 24 تا 28 مهر ماه در منطقه آزاد ارس برگزار شد و تیم اعزامی منطقه آزاد قشم در این مسابقات را حجت الاسلام محمد طاهری فرد برعهده داشت.خبرهای مرتبط
•  نیاز قشم به ایجاد مرکز خون بند ناف، Telemedicine و سرطان سینه - 2 ر.پ.
•  قشم سرزمینی در مسیر توسعه پایدار با گام های آهسته - 4 ر.پ.
•  توسعه پایدار و متوازن و توجه به اقتصاد جامعه محور، نقشه راه قشم است - 5 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79