لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

توسعه مزرعه پرورش میگو در قشم با 130 استخر 9 هزار متر مربعی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از احداث مزرعه پرورش میگو در غرب جزیره با 130 استخر 9 هزار متر مربعی به عنوان اقدامی مهم در توسعه فعالیت های شیلاتی این منطقه نام برد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، جهانگیر مجیدی با اعلام اینکه ۲۲۰ هکتار زمین برای احداث مزرعه پرورش میگو شرکت دریانوردان اختصاص داده شده است، افزود: تمام مجوزهای مورد نیاز احداث 130 استخر (هر استخر با حدود یک هکتار وسعت) برای این مجموعه صادر شده است.

وی ادامه داد: اقدامات بسیار ارزشمندی برای تکمیل زنجیره ارزش و تولید میگو در سایت پرورش این آبزی در قشم انجام شده است.

به گفته مدیر کل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم، با آماده سازی این مزرعه به عنوان بزرگترین سایت پرورش میگو در قشم، یک هزار و 300 تن به ظرفیت تولید این آبزی در قشم افزوده می شود.

او یادآور شد: بخش خصوصی تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم برای ایجاد این مزرعه که طی دو سال به بهره برداری می رسد بیش از 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد کرد.

مجیدی اظهار امیدواری کرد با اتمام این طرح که با هدف تولید محصولات صادراتی برای ارزآوری به کشور در روستای دوستکو در غرب جزیره قشم برنامه ریزی شده، حدود 140 نفر به طور مستقیم در مزرعه پرورش میگو دریانوردان قشم مشغول به کار خواهند شد.

شایان ذکر است که مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور در اولین سفر خود به مناطق آزاد پس از انتصاب به عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، در سفر یک روزه به منطقه آزاد قشم در ۲۵ شهریور ماه گذشته به همراه حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم از چندین طرح شیلاتی بازدید کرد و کلنگ احداث مزرعه پرورش میگو شرکت دریانوردان را نیز به زمین زد.خبرهای مرتبط
•  فیلم/گوشه ای از اقدامات عمرانی در منطقه آزاد قشم / جهش منطقه آزاد قشم بسوی آینده روشن - 3 ر.پ.
•  تولید 350 کیلو گرم قارچ از هر تُن کمپوست/اقدام همزمان علم و تولید در دبیرستان دکتر حسابی قشم به بار نشست - 5 ر.پ.
•  675 تُن میگو توسط صیادان جزیره قشم صید شد / سهم صید قشم یک سوم کل استان هرمزگان - 7 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79