لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

بازی با آب و شِن و ساخت سازه های شِنی بمناسبت هفته ملی کودک/سواحل قشم برای کودکان پویا می شود

مدیر پروژه «قشم جزیره‌ای برای کودکان» گفت: همزمان با هفته ملی کودک (۱۵ تا ۲۱ مهر ماه) سواحل جزیره قشم با اعلام پویش همگانی "ساحلِ پویا" به فضایی برای بازی و یادگیری کودکان تبدیل می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، سید مصبیب دریانورد اعلام کرد: کودکان جزیره قشم روز بیستم مهر ماه، در سواحل این جزیره با آب و شِن بازی خواهند کرد.
به گفته وی، براساس ارزیابی های انجام شده با استفاده از استاندارد بین المللی ECERS از مراکز پیش دبستانی یا مهد کودک جزیره قشم، در هر مرکز آموزشی می بایست امکانات بازی با شِن (و یا بازی با آب) در فضای درونی و بیرونی فراهم باشد.
مدیر پروژه «قشم جزیره‌ای برای کودکان» معتقد است كودكان بازی با عناصر طبیعی همچون (شِن، آب و گِل) را بیشتر دوست دارند و از راه این بازی‏ها مطالب و مفاهیم زیادی را می‏ آموزند كه موجب رشد مهارت‏ها و توانایی‏های مختلف آنان در خلاقیت، پرورش حواس پنجگانه، افزایش خزانه‌ی لغات، رشد و كنترل اعصاب و عضلات و ... می شود.
او با اشاره به اینکه در سواحل قشم شِن های زرین وجود دارد، افزود: آئین بازی با آب و شِن عصر روز پنجشنبه ۲۰ مهر ماه با هدف رشد، شادابی و یاگیری کودکان و آگاه سازی و استفاده بهینه از نعمت های موجود و با حضور والدین آنان، مربیان و سَمَن ها (فعالان اجتماعی حوزه کودک) در سرتاسر جزیره قشم اجرا می شود.
دریانورد اظهارامیدواری کرد که کودکان در این برنامه و طی چند ساعت بازی با آب و شِن و ساخت سازه های شِنی اوقات خوش و خاطره انگیز همراه با یادگیری را سپری کنند.
او گفت: والدین کودکان هم می توانند از لحظات ناب بازی کودکان شان در کنار سازه های شِنی عکس و فیلم به یادگار بگیرند و با ارسال عکس های خود به کانال اطلاع رسانی پروژه قشم جزیره ای برای کودکان به آدرس تلگرامی telegram.me/island_for_children در "مسابقه عکس ساحلِ پویا " شرکت کنند.
مدیر پروژه «قشم جزیره‌ای برای کودکان» یادآور شد: پس از انجام مرحله داوری، به بهترین عکس ها با محتوای کودک و سازه شِنی جوایز نفیسی از طرف تیم پروژه قشم جزیره ای برای کودکان اهدا خواهد شد.
جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس با امکانات فراوان خدادادی از جمله سواحل زیبا و ماسه های رنگی در جنوب ایران واقع شده است.خبرهای مرتبط
•  فیلم/ برنامه و جشن های کاروان هدهد در قشم-شماره 4 - 5 ر.پ.
•  رئیس موسسه غدیر شناسی: وحدت شیعه و سنی یک تاکتیک مقطعی نیست/ وحدت مسلمانان سیاست کلی قرآن و اسلام است - 11 ر.پ.
•  فیلم/ برنامه و جشن های کاروان هدهد در قشم-شماره 3 - 15 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79