لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

امام جمعه اهل سنت قشم در آئین بازگشایی مدارس عنوان کرد؛ امام حسین (ع) ابر مردی که با خونش نهال اسلام را آبیاری کرد

امام جمعه اهل سنت قشم از امام حسین (ع) به عنوان ابر مرد تاریخ اسلام که با اهدای خون خود و فرزندان و یارانش توانست نهال اسلام را برای همیشه تاریخ آبیاری کند، نام برد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی در مراسم بازگشایی مدارس جزیره قشم که به طور نمادین در دبستان نجمیه شهر قشم برگزار شد، گفت: مُحرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه ابر مردی است که نهال اسلام عزیز را با خون پاک و مُطهر خود و فرزندان و یارانش آبیاری کرد.

وی با گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگری فرزندان برومند ایران اسلامی در مواجهه با جنگ افروزان در هشت سال دفاع مقدس، افزود: رشادت ها و ازجان گذشتگی شهدا ، جانبازان و ایثارگران سرافراز ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس، ایران اسلامی را در برابر جنایاتی که امروز در کشورهای منطقه شاهدیم بیمه کرده است و همه باید قدردان خانواده معظم شاهد باشیم.

به گفته امام جمعه اهل سنت قشم، شهدای دانش آموز هم نقش ارزشمندی در دفاع از کیان اسلامی در هشت سال دفاع مقدس بعهده داشتند و با اهدای خون خود اجازه ندادند کشورمان در سراشیبی اندیشه های شیطانی دشمنان قرار گیرد.

او خطاب به دانش آموزان بیان داشت: علم و دانش عبادت است و دانش آموزان باید قدردان مقام شامخ آموزگاران خود باشند و بدانند که اسلام به علم و دانش قداست ویژه داده است.

شیخ خطیبی بر سرمایه گذاری همه ارکان نظام در حوزه آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: برای موفقیت علم و دانش در کشور باید همه ما به سهم خود سرمایه گذرای کنیم.

وی از علم به عنوان یک شمشیر دولبه نام برد که یک لبه آن حرکت به سمت موفقیت و کمال است و لبه دیگر آن باعث هلاکت انسان می شود و از دانش آموزان درخواست کرد عمر خود صرف استفاده صحیح از فناوری های مدرن و شبکه های مجازی کنند.

امام جمعه اهل سنت قشم تاکید کرد: رویکرد دانش آموزان به مباحث غیر منطقی استفاده از شبکه های مجازی می تواند مسیر تحصیلی آنان را با رکود هرماه کند و از آموزگاران و والدین دانش آموزان هم درخواست کرد با ارائه برنامه اینده سازان کشور را به سمت موفقیت هدایت کنند.

*** یحیی جوادی مشاور آموزشی و پژوهشی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان هم در این مراسم با تقدیر از توجه و همدلی مسئولان قشم در زمینه حل مشکلات حوزه آموزش و پرورش، متن پیام وزیر آموزش و پرورش بمناسبت آغاز سال تحصیلی را قرائت کرد.خبرهای مرتبط
•  دانش آموزان بازوان دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی هستند - 6 ر.پ.
•  امضای تفاهم نامه تحقیقات دریایی بین سازمان منطقه آزاد قشم و مؤسسه MRF مالزی - 9 ر.پ.
•  فرماندار قشم: مدارس ابتدایی شیفت صبح قشم روز یکشنبه تعطیل است - 13 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79