لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

رنجی فراتر از زایمان برای مادران قشمی

چالش زایمان برای زنان در شهرستان قشم یکی از معضلاتی است که سالیان سال با نقش و نگار این خطه عجین شده است .

مرگ مادران باردار قشمی یا نوزادان یکی از تلخ ترین اتفاقاتی بود که ابتدا در بیمارستان فاطمه الزهرا(س) و بعد در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شکل می‌گرفت اما این فاجعه ها در این شهرستان با مرگ مادر لافتی و اعتراض های گسترده شهروند تا حدودی سروسامانی به خود گرفت .
بخش زنان و زایمان تنها بیمارستان قشم از حالت قتلگاه خارج شد تا زنان باردار این شهرستان با روحیه ای تازه و تصویری متفاوت پا به این بیمارستان بگذارند و دیگر آواره شهرستان های دیگر نشوند .
کمبود پزشک متخصص با تزریق چند نیروی تازه نفس ترمیم بخشیده شد اما بخش سونوگرافی این بیمارستان هنوز روی خوشی به زنان قشمی نشان نداده است. وچود یک دستگاه سونوگرافی و هزاران بیمار که هفته ها منتظر نوبت می مانند و نبود متخصص زن در بخش سونوگرافی که اکثریت زنان را از این بیمارستان فراری داده است .
مرگ و استرس زایمان در این شهرستان به حدی پیش رفت که فراخوانی برای تجمع بانوان مقابل بیمارستان قشم در اعتراض به مرگ این زن باردار در فضای مجازی منتشر شد که با ورود دستگاه های امنیتی این تجمع برگزار نشد.
نبود پزشک متخصص سونوگرافی زن در این شهرستان سبب ایجاد نارضایتی برای مادران باردار می شود، چرا که رویارویی با پزشک مرد برای برخی از بیماران خانم راحت نیست و آنها ترجیح می دهند یا سونوگرافی را انجام ندهند و یا به مرکز استان مراجعه کنند .
شهرستان قشم با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت سالهاست از کمبود پزشک ، نیروی متخصص و امکانات بهداشت و درمان رنج می برد .خبرهای مرتبط
•  لغو مجوز 15 مرکز عرضه قلیان در قشم - 13 ر.پ.
•  درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود / خرید 20 پمپ تزریق دسفرال برای بیماران تالاسمی قشم - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
•  درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود/خرید ۲۰پمپ تزریق دسفرال - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79