لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۱/۳۰

19 آموزشگاه غیردولتی جدید در قشم راه اندازی می شود

قشم - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش قشم از صدور مجوز راه اندازی 19 آموزشگاه غیردولتی در زمینه های مختلف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، بهرام پوراشرف روز شنبه در جلسه شورای نظارت بر مرکزهای آموزشی غیردولتی شهرستان قشم گفت: 12 مرکز دبستانی و پیش دبستانی، چهار باب آموزشگاه زبان خارجی، یک مرکز علمی آزاد، یک آموزشگاه متوسطه دوره اول پسرانه و یک باب دبیرستان متوسطه دوره دوم دخترانه مرکزهای آموزشی هستند که مجوز فعالیت گرفتند.
وی افزود: تاسیس هنرستان های غیردولتی به ویژه در زمینه علوم و فنون دریایی و شیلات با توجه به ظرفیت های قشم حمایت می شود چرا که این جزیره از ظرفیت مناسبی برای گسترش رشته های فنی و حرفه ای مانند آموزش ناوبری، ملوانی، تعمیرات موتور کشتی ها، صیادی و شیلات برخوردار می باشد و با راه اندازی مجموعه هایی از این دست می توان کمک شایانی به موضوع اشتغال جوانان بومی کرد.
مدیر آموزش و پرورش قشم با اشاره به مجوزهای صادره برای فعالیت آموزشگاه های غیردولتی در این شهرستان بیان کرد: دستگاه تعلیم و تربیت با توجه به سیاست های ابلاغی دولت، مشارکت بیشتر بخش خصوصی و گسترش مدرسه های غیردولتی را دنبال می کند و با توجه به شرایط اقتصادی موجود، اهتمام بر اقتصاد مقاومتی، ارتقای سطح علمی دانش آموزان در برخی درس ها، کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در آموزش و پرورش، افزایش مدرسه های غیردولتی در دستور کار قرار گرفته است.
او اضافه کرد: بیش از یک هزار و 670 تن دانش آموز در 48 کلاس درس و بیش از 770 تن نیز در 35 مرکز پیش دبستانی غیردولتی این جزیره در سال گذشته مشغول به تحصیل بودند.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123خبرهای مرتبط
•  ماموریت ذاتی آموزش و پرورش توقف پذیر نیست - 2 ر.پ.
•  نشست سوم گفتمان قشم با موضوع توسعه جامعه محلی - 5 ر.پ.
•  سومین آمبولانس دریایی هرمزگان با حضور وزیر بهداشت ودرمان آغاز به کار کرد - 10 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79