لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۲/۰۳

قشم، هاب بین‌الملل مراکز پیام نور خلیج‌فارس می‌شود

رئیس دانشگاه پیام نور قشم گفت: این دانشگاه با توجه به موقعیت استراتژیک و همچنین توانایی‌های مختلف در عرصه‌های علمی و آموزشی، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به هاب بین‌الملل مراکز خلیج‌فارس تبدیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، مصطفی علی‌نقی زاده در جمع خبرنگاران بیان کرد: هم‌اکنون دانشگاه پیام نور واحد قشم دارای ۳۰ رشته در مقاطع ارشد و دکتری است و ۲۰ رشته دیگر نیز به این رشته‌ها افزوده خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه باید محلی برای تربیت نیروی متخصص علمی باشد، افزود: نیاز جامعه باید از بین نیروهای متخصص تأمین شود تا جامعه به رشد و تعالی دست یابد.

رئیس دانشگاه پیام نور قشم، سه دهه فعالیت این مرکز دانشگاهی را عاملی مهم در برقراری عدالت اجتماعی در نظام آموزشی کشور برشمرد و اضافه کرد: وجود ۵۰۰ مرکز بین‌الملل و ۶۴ نمایندگی فعال در سراسر جهان را از ویژگی‌های بارز این دانشگاه در عرصه‌های بین‌المللی است.

وی بیان کرد: با تلاش‌های انجام‌شده در چند ماه گذشته، دانشگاه پیام نور به‌عنوان قطب بین‌الملل در برنامه ششم توسعه قرارگرفته و این مهم، تبادلات فرهنگی دانشجو و جذب دانشگاه را بر عهده این نهاد دانشگاهی قرار داده است.

علی‌نقی زاده، استفاده از آموزش‌های حضوری، نیمه‌حضوری و مجازی و همچنین استفاده از فن‌آوری‌های نوین آموزشی را فرصتی برای تحصیل اقشار مختلف جامعه دانست.

وی همچنین از تخصیص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به‌منظور اجرای پروژه‌های عمرانی این دانشگاه و پایان پروژه محوطه‌سازی و احداث مسجد تا سه ماه آینده خبر داد و افزود: این میزان اعتبار در راستای آسفالت محوطه، ساخت نمازخانه و فاز دوم آموزشی هزینه خواهد شد. 

رئیس دانشگاه پیام نور قشم بومی گزینی را یکی از برنامه‌های ویژه این دانشگاه خواند و اضافه کرد: به خانواده‌هایی که می‌خواهند فرزندانشان در شهر و دیار خود درس بخوانند، پیشنهاد می‌کنیم دانشگاه پیام نور قشم را انتخاب کنند.

وی بابیان اینکه دانشگاه پیام نور بر اساس ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان دانشگاه کیفی کشور است، ادامه داد: یک‌چهارم قبولی‌های مقطع کارشناسی ارشد مربوط به دانشجوهای پیام نور است و این خود نشان‌دهنده سطح بالای علمی در بین دانشجویان این دانشگاه است.

علی‌نقی زاده همچنین شهریه پایین، تقسیط شهریه، پرداخت وام دانشجویی به دانشجویان و همچنین تحصیل رایگان برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران و همچنین بهره‌مندی از چندین استاد تمام، دانشیار و همچنین استادان تراز اول کشور در قشم را از ویژگی‌های بارز این دانشگاه برشمرد.


انتهای پیامخبرهای مرتبط
•  ماموریت ذاتی آموزش و پرورش توقف پذیر نیست - 5 ر.پ.
•  نشست سوم گفتمان قشم با موضوع توسعه جامعه محلی - 8 ر.پ.
•  سومین آمبولانس دریایی هرمزگان با حضور وزیر بهداشت ودرمان آغاز به کار کرد - 13 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79