لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۲/۰۳

560 میلیارد ریال اعتبار ساخت 38 کیلومتر اتوبان در قشم / ساخت 153 دهنه پل آب رو در مسیر اتوبان

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم از اعتبار افزون بر560 میلیارد و 651 میلیون ریالی برای ایجاد 38 کیلومتر اتوبان در سه فاز عملیاتی مسیر مرکزی و قطعه شماره 3 اتوبان خلیج فارس خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، احمد رئیسی گفت: قطعه 1، 2 و 3 اتوبان مرکزی قشم حد فاصل فرودگاه بین المللی تا نزدیکی شهر درگهان در دو باند رفت و برگشت با بیش از 412 میلیارد و 842 میلیون ریال اعتبار در سه فاز عملیاتی و پیش بینی ایجاد 119 دهنه پل در حال ساخت است.

وی اعلام کرد: قطعه 3 بزرگراه خلیج فارس حد فاصل کیلومتر 18 قطعه 2 این پروژه در حوالی شهر درگهان تا روبروی اسکله کاوه به طول 8050 متر نیز با پیش بینی 34 دهنه پل آب رو در دو مسیر رفت و برگشت با 147 میلیارد و 808 میلیون ریال اعتبار همزمان در دست اقدام می باشد.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم  اظهارامیدورای کرد که فاز اول اتوبان مرکزی در مسیر فرودگاه بین المللی قشم تا سه راهی روستای دیرستان و قطعه سوم اتوبان خلیج فارس حد فاصل سه راهی دلگشا تا اسکله کاوه تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

او بیان داشت: عملیات زیرسازی قطعه 1 اتوبان مرکزی با بیش از 94 میلیارد و 25 میلیون ریال اعتبار در دو باند رفت و برگشت شامل خاکبرداری، خاکریزی و احداث ابنیه فنی به طول 10 کیلومتر با 21 دهنه پل در حال انجام است.

به گفته معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم، فاز دوم این طرح نیز بطور همزمان از سه راهی روستای دیرستان به سمت جاده سوزا – رمکان با بیش از 146 میلیارد و 923 میلیون ریال اعتبار در طول 10 کیلومتر با پیش بینی 44 دهنه پل در حال ساخت می باشد.

او با اعلام اینکه فاز سوم این طرح به طول 9 هزار و 700 متر از مسیر روستای سوزا – رمکان تا محل اتصال به بزرگراه خلیج فارس در نزدیکی شهر درگهان اجرا می شود، افزود: عملیات اجرایی فاز سوم این طرح نیز با پیش بینی 54 دهنه پل در دو مسیر رفت وبرگشت، افزون بر 171میلیارد   893 میلیون ریال هزینه خواهد شد.

رئیسی از توسعه راه ها به عنوان مهمترین زیرساخت توسعه ای جزیره قشم و ارتقای سلامت جاده ای در این منطقه نام برد و افزود: از ابتدای حضور حمیدر ضا مومنی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در اسفند ماه سال 1393 توسعه راه ها در دستور کار این معاونت قرار گرفت و طی این مدت علاوه بر برنامه ریزی برای ساخت اتوبان های جدید همه مسیرهای برون شهری و راه های دسترسی روستاهای جزیره قشم نیز آسفالت شده است.

جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس و یکی از شهرستان های استان هرمزگان در جنوب ایران واقع شده استخبرهای مرتبط
•  فیلم/ قشم میزبان جشنواره جهانی ورزشهای هوایی - ديروز
•  یکهزار و 360 شناور بی هویت شناسنامه دار شدند - 3 ر.پ.
•  پل خلیج فارس مشکلات زیست محیطی برای جنگل های حرا ایجاد می کند - 5 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :18032 - 02:07:02 - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶  -  حمیدواقعا خنده داره جاده لافت درگهان که خیلی اساسیه میگن فقط تا اسکله کاوه تا پایان سال به بهره برداری می رسد این جاده که ترانزیتی است رو ول کردن چسبیدن به جاده فرودگاه مثه اینکه فرودگاه. قشم روزی ۲۰ تا پرواز داره به این میگن مدیریت عصر حجری بعدم مطمنا تا پایان سال هم هیچکدوم بهره برداری نخواهد رسید برا آقایان ۴۱۲ میلیارد مثه ۴۱۲ میلیون حساب می شود
به نظر ارائه شده رای بدهید: 1 Dislike 0
IP: 185.164.XXX.74
79