لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۳۰

بافت قدیم شهر قشم، خدمات‌رسانی به مردم را با مشکل مواجه کرده است

فرماندار قشم گفت: وجود بافت فرسوده شهری و معابر تنگ و باریک، علاوه برافزایش مشکلات روزافزون برای مردم، خدمات‌رسانی دستگاه‌های مختلف به این محدوده را نیز با مشکل مواجه کرده است.

‌ به گزارش ایسنا، ‌علیرضا نصری ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات نشست زمین و ترک‌خوردگی منازل محله فینی‌ها و صاحب‌الزمان در شهر قشم، بیان کرد: متأسفانه هنوز طرح جامع و همچنین فاضلاب شهری در محدوده بافت قدیم اجرا نشده که همین مسئله، مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.

وی ضمن درخواست از تمامی ادارات دخیل در بحث مسکن، عمران شهری و سازمان منطقه آزاد قشم مبنی بر ایجاد روحیه همکاری به‌منظور رفع مشکل مردم این ناحیه قدیمی شهر، افزود: اگر وضعیت کوچه‌ها و معابر بافت قدیم به همین شکل باقی بماند، امکان گاز‌کشی هم برای این ناحیه مقدور نیست.

فرماندار قشم، پرداخت تسهیلات با کارمزد پایین، اعطای تسهیلات رایگان ازجمله جواز ساخت و پروانه بهره‌برداری، افزایش تراکم ساخت و همچنین تخفیف برای افزایش انشعابات آب و برق را ازجمله مزایایی دانست که می‌توان به‌وسیله آن، مردم را به عقب‌نشینی منازل خود در راستای باز شدن معابر و ایجاد انشعابات و خدمات دیگر تشویق کرد.

وی تصریح کرد: وجود این‌گونه منازل در کنار برج‌های تجاری و مسکونی، چهره شهر توریستی قشم را مخدوش کرده و می‌توان با نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده، ضمن تغییر مبلمان شهری، نسبت به زیباسازی محله‌های قدیم شهر اقدام کرد.

نصری، تأکید کرد: در این‌گونه سکونت‌گاه‌ها نمی‌توان هیچ‌گونه خدماتی به مردم ارائه کرد و باید بحث دفع فاضلاب به‌عنوان یک مطالبه عمومی پیگیری شود.

وی در پایان گفت: دولت برای بهسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده، تسهیلات مناسبی را قرار داده که اگر بجا و به‌موقع از این امکان استفاده کنیم، در مواقع خطرهایی همچون زلزله و  آتش‌سوزی نیز مقاوم خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد تمامی ادارات مرتبط، از اختیارات خود برای کمک به اجرای طرح نوسازی و بازسازی بافت قدیم استفاده کنند و ظرف مدت 20 روز، نظر سازمان منطقه آزاد نیز در رابطه با این موضوع اخذ و نظر مشاوران و کارشناسان برای جلوگیری از موازی کاری و اجرای طرح جامع شهری گرفته شود.


انتهای پیامخبرهای مرتبط
•  خلیج فارس روز سه شنبه مواج است - 5 ر.پ.
•  مه صبحگاهی بندرعباس و قشم را فرا گرفت - 27 ر.پ.
•  امام جمعه قشم: خطای دشمنان با اقتدار ایران مواجه خواهد شد - ۱۳۹۶/۰۶/۳۱

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79