لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۱/۲۹

مدیرعامل آبفار هرمزگان: مشکل تامین آب آشامیدنی روستاهای قشم تا پایان تابستان برطرف می شود

قشم - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان از رفع مشکل تامین آب آشامیدنی روستاهای غرب جزیره قشم تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور گفت: از محل تاسیسات آب شیرین کن های در حال بهره برداری به صورت کوتاه مدت و با تکمیل خط انتقال و ایستگاه های پمپاژ در دست اجرا تا پایان شهریور ماه تامین آب روستاهای فاقد آب آشامیدنی انجام می شود.
وی با اشاره به برخورداری قشم از 65 روستا و حدود 80 هزار تن جمعیت افزود: برای تامین آب روستاهای باقی مانده در مرحله انتخاب سرمایه گذار جهت احداث یک سایت آب شیرین کن با ظرفیت 2 هزار و 300 مترمکعب در قالب قرارداد خرید تضمینی هستیم و پس از آن عملیات اجرایی آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان بیان کرد: شرایط خاص جغرافیایی و فقدان منابع تامین آب شیرین آشامیدنی سطحی و زیر زمینی یکی از مشکلات بزرگ و تاریخی شهرستان قشم محسوب می شود و به این دلیل پیش از سال 1392 شاخص بهره مندی روستاهای این جزیره از آب آشامیدنی در قالب سیستم لوله کشی خانگی صفر بود.
او اضافه کرد: بیشتر روستاها آب آشامیدنی مورد نیاز خود را از تانکر های آبرسانی سیار تامین می کردند که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید توجه جدی به تامین آب آشامیدنی در روستاها و همچنین راهبرد جدید وزارت نیرو در استفاده از منابع آبی غیرمتعارف و شور (توسعه آب شیرین کن ها در قالب خرید تضمینی) شرکت آب و فاضلاب روستای هرمزگان با قراردهای خرید تضمینی موفق به تولید بیش از 15 هزار متر مکعب آب شیرین در شبانه روز شد.
حمزه پور عنوان کرد: شاخص برخورداری روستاهای قشم هم اکنون به بیش از 75 درصد رسیده اما روستاهای غرب جزیره همچنان فاقد آب آشامیدنی لوله کشی هستند که آبفار تاسیسات آبرسانی مانند خط انتقال، شبکه توزیع و مخزن های با بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی را جهت تامین آب این روستاها در دست اجرا دارد.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123خبرهای مرتبط
•  اجرای سیاست توسعه متوازن در سراسر جزیره / ارتقای خدمات سازمان منطقه آزاد قشم به روستاییان - ديروز
•  فراخوان المان نوروزی در جزیره قشم - ديروز
•  هفت طرح عمرانی در جزیره قشم به بهره برداری رسید - 2 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79