لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۲۷

برگزاری کارگاه آموزشی کتابخوانی ویژه کودکان در بندر تاریخی لافت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری کارگاه آموزشی کتابخوانی ویژه کودکان و معرفی میراث ناملموس جزیره قشم در بندر تاریخی لافت همزمان با روز جهانی کتاب و مولف (23 آوریل، 3 اردیبهشت)خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سید محمد امین جعفری حسینی گفت: کارگاه کتابخوانی با هماهنگی دهیاری و شورای اسلامی بندر تاریخی لافت با هدف آشنایی علاقمندان به مباحث کتابخوانی و داستان نویسی برگزار شد.

وی ادامه داد: ایرج اعتمادی نویسنده نام آشنای جزیره قشم، هنر داستان نویسی را با روش ساده به علاقمندان در این دوره آموزشی ارائه کرد.

‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از بندر لافت به عنوان نخستین اکوموزه طبیعی و تاریخی کشور نام برد و افزود: يكي از اهداف اكوموزه در هر منطقه آشنايی نسل نو انديش با ميراث گذشتگان است و با هنر داستان نویسی می توان مردم را با حقایق گذشته آشنا کرد.

وی بیان داشت: با توجه به شرایط منحصر به فرد بندر تاريخی لافت به عنوان اولين اكوموزه كشور از لحاظ آثار تاريخی، طبيعی، آيين های بومی، بسيار شاخص مي باشد. به همين منظور كارگاه آموزشی كتابخوانی در دفتر اكوموزه این بندر برگزار شد.

شایان ذکر است: اين نخستين برنامه فرهنگی در دفتر اكوموزه لافت است که در يك پلان مشخص و زمان بندی شده ارائه شد و برنامه های دیگر فرهنگی هم در اين مكان تاريخی انجام خواهد شد.

میراث فرهنگی ناملموس مجموعه ای از آیین ها، باورها، مراسم و آداب رسوم بومی و هنرهای مختلف هر منطقه است.خبرهای مرتبط
•  نیاز قشم به ایجاد مرکز خون بند ناف، Telemedicine و سرطان سینه - امروز
•  قشم سرزمینی در مسیر توسعه پایدار با گام های آهسته - 2 ر.پ.
•  توسعه پایدار و متوازن و توجه به اقتصاد جامعه محور، نقشه راه قشم است - 3 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :17910 - 14:33:52 - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶  -  فرهنگی درود و خداقوت به جناب آقای اعتمادی روزنامه نگار و نویسنده ی نام آشنای منطقه جنوب کشور
به نظر ارائه شده رای بدهید: 8 Dislike 0
IP: 185.129.XXX.107
79