لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

معاون دبیرخانه مناطق آزاد: مهمترین میراث آیت الله هاشمی مشی میانه روی است

قشم - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور، مشی میانه روی و اعتدال در امور را مهم ترین میراث آیت الله هاشمی رفسنجانی برای کشور و جهان اسلام عنوان کرد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمدعلی زم روز چهارشنبه در سوگواره آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد النبی (ص) قشم گفت: یار همیشگی امام و رهبری بر پیروی از مشی اعتدال همواره تاکید داشت و معتقد بود آنچه خداوند متعال در قالب هدایت به راه راست برای بندگان خود خواسته، همانا میانه روی به معنای پرهیز از افراط و تفریط در امور مختلف است که باید به مردم ارایه شود.
وی افزود: گفتمان اعتدالی در طول زندگی، مرام و منش آیت الله هاشمی رفسنجانی جاری بود و این راه که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در سال 1392 کلید خورد، امید است با هوشیاری و همراهی مردم تداوم یابد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور اضافه کرد: انسان ها به دنبال قدرت هستند تا با استفاده از این پدیده به ثروت های مادی و معنوی دست یابند اما آیت الله هاشمی پیش از انقلاب و رسیدن به قدرت همانند بزرگ بانوی اسلام همه دارایی های قابل توجه شخصی خود را در اختیار انقلاب و راه امام راحل قرار داد.
وی تصریح کرد: برخلاف دیدگاهی که ایران پس از وی را دل مرده و خالی از امید عنوان می کند، ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی فرصتی برای ملت ایران است و در روزهای پیش رو مردم بیدارتر و هوشیارتر از دوران حیات وی بوده و به نوعی این رویداد تلخ امید به آینده و حرکت به سوی توسعه را هموارتر خواهد کرد.
او مرگ را نعمتی آگاهی بخش و بیدار کننده از سوی پروردگار برای انسان ها عنوان و بیان کرد: ارتحال ناگهانی آیت الله بسیاری را از تردید بیرون آورد و نشان داد اندیشه های وی نشان از حرکت در مسیر موفقیت است چرا که با وجود نامهربانی نسبت وی و همراهان و اندیشه هایش امروز همه از فضل و کرم وی به نیکی یاد می کنند.
حجت الاسلام زم ادامه داد: اشخاصی بر پاکی و پایمردی آیت الله در فضای رسانه ای و مجازی شهادت داده اند که در طول سال ها وی را نکوهش کردند و حتی به دنبال شرایطی بودند تا نام و نشان وی را محو کنند اما پیروی از مشی میانه روی وی را جاودانه کرد.
وی تصریح کرد: سخت گیری، اذیت و آزار در حوزه فرهنگ، هنر و اقتصاد که برخی دنبال می کنندد، هیچ جایی در سیره ائمه اطهار و قرآن ندارد بلکه دین مبین اسلام بر توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی، تعامل و مدارا تاکید می کند که در نتیجه اعتدال در امور حاصل می شود.
معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور ادامه داد: توسعه با رفع تنگدستی، زدودن بلاهت از جامعه و سوق دادن مردم به سوی معنویت و دارایی ممکن می شود و برای تحقق این مهم مسوولان خود باید در مسیر توسعه قرار داشته و سینه ای فراخ داشته باشند که لازمه آن آگاهی است.
او گفت: آگاهی موجب رسیدن به آزادی می شود و با آزادی می توان به استقلال دست یافت و از این رو آیت الله هاشمی به آموزش و سلامت جامعه همچون امیرکبیر اهمیت ویژه ای قایل بود در حالی که حتی برخی امروزه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش، امور فرهنگی و قرآنی را صرف هزینه می دانند.
وی تشریح کرد: گفتمان رفاه و توسعه از راه اعتدال به دست می آید و فلسفه پرداخت صدقه و زکات نیز بازگرداندن جامعه اسلامی به حالت تعادل است زیرا جامعه موفق باید در نهایت از مصرف به سوی تولید و از توزیع ثروت به تولید ثروت برسد و آیت الله هاشمی نیز به دنبال ترویج این اندیشه ناب اسلامی بود.
معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور اضافه کرد: برخلاف این اندیشه طی هشت سال جریانی بر کشور حاکم شد که 800 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی را با تزریق در بخش های غیرضرور و سهمیه دادن ها از بین برد در حالی که می توانست با اندکی مدیریت این مبلغ به هشت هزار میلیارد دلار سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور تبدیل شود.
او بیان کرد: هشت سال فرصت زندگی و توسعه گرفته شد، دلار سه هزار و 500 ریالی به 40 هزار ریال رسید و در نتیجه آن اندیشه های غلط تحریم هایی ظالمانه علیه کشور وضع شد.
زم ادامه داد: مشی میانه روی آیت الله هاشمی برخلاف تفکر تحریم گرا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری به پیروزی رسید که بر توافق و تعامل سازنده با جهان تاکید داشت که در نتیجه آن مذاکرات هسته ای به سرانجامی مبارک رسید.
وی گفت: امروز سایه جنگ از سر کشور برطرف شده و امید است پس از ارتحال وی بیداری روز افزون ملت ایران و امت اسلامی را شاهد باشیم.
آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی روز گذشته پس از اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری ، با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم و مسئولان از مقابل دانشگاه تهران تشییع و طی آیینی با شکوه در جوار امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاک سپرده شد.
او یار دیرین امام و رهبری ، عضو شورای انقلاب ، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا ، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس ، 2 دوره رییس جمهور ، سه دوره رئیس مجلس شورای اسلامی و سال ها رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.
انتشار دهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123خبرهای مرتبط
•  مجلس تا 2 هفته آینده برای ایجاد مناطق آزاد تجاری رای گیری می کند - 2 ر.پ.
•  هرمزگان نماد وحدت ملی در کشور است/استانداران در مناطق آزاد هیچ نقشی ندارند - 2 ر.پ.
•  استانداران در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نقشی ندارند - 2 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79