لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۲۹

آیت الله هاشمی الگوی ایثار در راه انقلاب و اسلام است

قشم - ایرنا - استاندار هرمزگان آیت الله هاشمی رفسنجانی را میانه رو و الگوی بی مانند از خود گذشتگی در راه انقلاب، نظام و اسلام عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، جاسم جادری روز چهارشنبه در آیین سوگواره آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد النبی (ص) قشم گفت: پذیرش زندان، تبعید، ارتباط نزدیک با امام خمینی (ره)، فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس، فرماندهی صلح، ایفای نقشی موثر در انتخاب رهبری، ریاست جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصحلت نظام همه نشان از ایثار و حرکت در راه نظام و اسلام از سوی وی بود.
وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در مواقع لزوم با شهامت در صحنه حضور می یافت و گرچه با ترور فیزیکی، شخصیتی و جفا بر خانواده روبرو شد و مورد بی مهری بسیاری قرار داشت به طوری که حتی برخی برای فاصله انداختن بین او و مقام معظم رهبری تلاش کردند اما تا جایی که توانست در جهت مصلحت و سازندگی کشور و اعتلای نام نظام فداکاری کرد.
استاندار هرمزگان بیان کرد: جسم هاشمی رفت اما اندیشه و جریانی که از سوی وی ایجاد شد، تا ابد باقی خواهند ماند چرا که آیت الله شخصیتی تاریخ ساز بود اما زمانی از دنیا رفت که کشور و منطقه بیش از هر زمان دیگری به وی نیاز داشت.
او اضافه کرد: آیت الله هاشمی به عنوان وزنه ای اعتدال گرا حتی بر تحولات منطقه ای اثر می گذاشت و فقدان وی موجب خسران برای کشور و جهان اسلام است اما دریغ که حضورش آنچنان که باید قدر دانسته نشد اما به تدریج جای خالی او احساس خواهد شد.
جادری عنوان کرد: هاشمی در داخل کشور موجب توازن و در خارج اسلام را پشتیبان بود و به خوبی درک کرد که برای حفظ این دین مبین در شرایط کنونی جهان، باید گفتمان اعتدال و عقلانیت پایه گذاری شود.
وی تاکید کرد: یار دیرین امام و رهبری متعلق به یک حزب و جناح نبود، هرگز خود را درون مجموعه ای خاص محبوس نکرد، از خط انقلاب خارج نشد و بدرقه باشکوه ملت ایران از این اهمیت و جایگاه وی حکایت می کرد.
استاندار هرمزگان گفت: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی زنده خواهد ماند زیرا اندیشه او که می تواند نجات بخش بشریت باشد، سولوحه فعالیت خدمتگزاران دلسوز انقلاب و نظام قرار خواهد گرفت.
آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی روز گذشته پس از اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری، با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم و مسوولان از مقابل دانشگاه تهران تشییع و طی آیینی با شکوه در جوار امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاک سپرده شد.
او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، دو دوره رییس جمهور، سه دوره رییس مجلس شورای اسلامی و سال ها رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.
انتشار دهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123خبرهای مرتبط
•  مذاکره مدیرعامل منطقه آزاد قشم با مدیران شرکت هواپیمایی ایر نوستروم اسپانیا - امروز
•  برگزاری همایش عوامل موثر در پایداری ازدواج و پیشگیری از طلاق در قشم - 4 ر.پ.
•  شهروند الکترونیک، دروازه ورود به جزیره هوشمند قشم - 5 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79