لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

امام جمعه اهل سنت قشم: آیت الله هاشمی ستون اصلی نظام بود

شیخ عبدالرحیم خطیبی در مراسم ارتحال ملکوتی آیت الله هاشمی از وی به عنوان شخصیتی یاد کرد که ستون اصلی نظام بود.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم امام جمعه اهل سنت قشم افزود: در حقیقت آیت الله هاشمی (ره) ستاره درخشان انقلاب اسلامی بود و ملت را و حتی جهانیان را به شگفتی و اندوه واداشت.

شیخ خطیبی تصریح کرد: سخن گفتن درباره آیت الله رفسنجانی به عنوان یک انسان بی نظیر و بی بدیل که ابراهیم وار خودش؛ خانواده اش و آبرویش را در برابر همه ناملایمتی ها فدا کرد و بهشتی وار زیست و بهشتی وار سفر کرد بسیار سخت و دشوار است.

وی گفت: ارتحال ناگهانی وی فرصت حلالیت مخالفانش را که سال ها علیه او بی مهری و بی انصافی کردند از آنان گرفت هر چند او از چهره هایی بود که همه را بخشیده است.

امام جمعه اهل سنت قشم ادامه داد: اشک میلیون ها انسان در غم هجران وی؛ پیام رهبری نظام و جایگاه دفن آیت الله هاشمی در کنار معمار کبیر انقلاب نشان از جایگاه ویژه وی در پیشگاه مردم و نظام داشت.

او از توکل قوی هاشمی و پیش بینی ها، نصایح و آینده نگری او به عنوان امتیازات جهان بینی قوی هاشمی و اخلاص و صداقت در گفتار و رفتار وی نام برد‌.

به گفته شیخ خطیبی، حلم و شکیبایی هم از ویژگی های بزرگمردی است که در برابر سختی ها و تهمت ها با قامتی استوار ایستاد و از نظام و انقلاب حمایت کرد .

او گفت: هاشمی رفسنجانی اعتدال و اصلاحات را که برگرفته از آیات قرآنی است برای پیشرفت مردم و نظام می خواست و یکپارچگی ملت و مسئولان آرزوی او بود.

امام جمعه اهل سنت قشن اظهار کرد: بسیاری از دلواپسان براساس احساسات سخن می گویند و تصمیمگیری می کنند اما شخصیتی همچون آیت الله رفسنجانی با دور کردن هوای نفسانی از خود براساس عقلانیت و واقعیت سخن می گفت و دلسوز حقیقی نظام بود.

وی افزود: مدیریت فکر، مدیریت اعضا و جوارح، مدیریت شهوات و مدیریت افکار چهار عنصر مهم برای سالم زیستن است که مرحوم هاشمی رفسنجانی خود را به این صفات آراسته بود.

وی گفت: سخنان هاشمی در بخش عدالت اجتماعی در دو دهه اول انقلاب را باید سرلوحه برنامه ها قرار دهیم.خبرهای مرتبط
•  ارائه 9 طرح برگزیده شرکت های دانش بنیان و فناور قشم در نمایشگاه فن بازار تهران - 3 ر.پ.
•  خروجی کار فرهنگی متکی به ارائه آمار نباشد - 3 ر.پ.
•  همکاری اقتصادی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم با مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام - 3 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79