لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۳۰

پژوهش سرای دانش آموزی قشم در مرکز رشد منطقه آزاد مستقر شد

قشم - مدیر آموزش و پرورش قشم از نهایی شدن تفاهم نامه آموزش و پرورش با مرکز رشد منطقه آزاد این جزیره در راستای استقرار پژوهش سرای دانش آموزی قشم در مرکز رشد منطقه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام پوراشرف ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از انتقال پژوهش سرای دانش آموزی قشم به مرکز رشد منطقه آزاد قشم خبرداد واظهار داشت: در راستای شناسایی و کشف استعداد های دانش آموزان نخبه و توسعه فعالیت های پژوهشی و همچنین حمایت از دانش آموزان پژوهشگر، پژوهش سرای دانش آموزی آموزش وپرورش در محل مرکز رشد منطقه آزاد مستقر می شود.

وی ضمن تقدیر از نگاه دلسوزانه عوامل منطقه آزاد قشم به بهبود و ارتقاء بیشتر فرایند آموزش در جزیره زیبای قشم، افزود: همراهی قدرت، ظرفیت، امکانات و نیروی انسانی ماهر سازمان منطقه آزاد قشم با اهداف آموزش وپرورش می تواند، این جزیره را به یکی از قطب های آموزشی استان تبدل کند.

پوراشرف کسب مقام های مختلف در عرصه های فرهنگی و آموزشی در سطح کشور و استان را نشانه توانمندی بالای دانش آموزان جزیره قشم برشمرد و خاطرنشان کرد: رتبه های برتر کشوری در رباتیک، شکست نور، کتابخوانی، فعالیت های مختلف نهضت سوادآموزی، ورزشی، قبولی دانش آموزان در انواع رشته های دانشگاهی در شهرهای بزرگ کشور و قبولی قریب به ۱۰ نفر در رشته پزشکی و همچنین ارائه ایده های کم نظیر پژوهشی توسط دانش آموزان این جزیره در اولین سمینار علمی پژوهشی ، حکایت از پتانسیل بالای دانش آموزان قشمی دارد.

سیده مهدیه فلاحی مدیر مرکز رشد سازمان منطقه آزاد قشم با ابراز خرسندی از توافق بین آموزش وپرورش و مرکز رشد منطقه آزاد، ادامه داد: مرکز رشد سازمان منطقه آزاد قشم با هدف شناسایی و کشف استعداد ها و پرورش ایده های خلاق تأسیس شده است و تمام ظرفیت این مرکز ازجمله، نیروی انسانی ماهر، فضاهای فیزیکی، سالن ها، آزمایشگاه ها و امکانات دستگاه های زیر مجموعه را در اختیار پژوهش سرای دانش آموزی قرار می دهد.

وی افزود: پژوهش سرای دانش آموزی و مرکز رشد می توانند با تعامل دوجانبه گام های بلندی را در راستای ارتقاء فعالیت های آموزشی وپژوهشی جزیره بردارند.

فلاحی با مردود دانستن فعالیت های کاغذی و رو آوردن به گزارشات بی فایده اداری، تصریح کرد: مرکز رشد سازمان منطقه آزاد قشم تمام توانایی ها و ظرفیت خود را به کار خواهد گرفت تا با تعامل دوجانبه با آموزش وپرورش این جزیره،بتواند بستر مناسبی برای پرورش و رشد فعالیت های پژوهشی، شناسایی نخبه های علمی و حمایت از طرح های پژوهشی داشته باشد.

مدیر مرکز رشد سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ایجاد زمینه مناسب برای کسب رتبه های برتر دانش آموزان در جشنواره های پژوهشی نظیر جشنواره خوارزمی و جابر، برگزاری کلاس های آموزش خانواده، طرح های نمایش درسی، ساخت پهباد، کلاس های رباتیک، فعالیت های آزمایشگاهی و ارئه طرح فضاهای مجازی با همکاری پلیس فتا از جمله مهمترین موضوعاتی است که مرکز رشد منطقه آزاد قشم به دنبال تحقق آن است.    

طبق این تفاهم نامه، پژوهش سرای دانش آموزی آموزش و پرورش قشم در ساختمان مرکز رشد منطقه آزاد قشم مستقر و تمامی ظرفیت موجود این مرکز در راستای فعالیت های پژوهشی و پرورش دانش آموزان نخبه بکار گرفته می شود. هم اکنون بیش از ۲۰ هزار دانش آموز در مدارس قشم مشغول به تحصیل هستند.خبرهای مرتبط
•  مشارکت 100 تن از کارکنان منطقه آزاد قشم در کارگاه آموزشی مهارت های زندگی زناشویی - امروز
•  کرسی های تلاوت در جزیره قشم برپا می شود - امروز
•  آمادگی جهاد دانشگاهی در ایجاد مرکز درمان زخم دیابت نیز در قشم - 3 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79