لوازم یدکی و قطعات اصلی تویوتا در قشم قشم آنلاین
گفتمان   نیازمندیها   سایتها   سفر   دانشنامه   ویدیوها   تصاویر   بلاگها   اخبار   خانه
۱۳۹۶/۱۰/۳۰

یک درصد از عوارض ورود کالاها مناطق آزاد برای اشتغال اختصاص یافت

با رای موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان مناطق آزاد مکلف به پرداخت تا یک درصد از عوارض ورود کالاها و خدمات به این مناطق را برای اشتغال محرومان و نیازمندان بومی این مناطق شد.

نمایندگان درنشست علنی نوبت عصر دیروز مجلس شورای اسلامی، درجریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایرانی با ماده 98 این لایحه پس از اصلاحاتی با 148 رأی موافق، 10رأی مخالف و بدون رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
در ماده 98 آمده است:
الف- سازمان مناطق آزاد مکلفند به منظور زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری 1% از محل وصول عوارض ورود کالاها و خدمات این مناطق را به خزانه و طبق بودجه سنواتی از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی برای اشتغال محرومین و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهد.
ب – کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی موظفند جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش خود سالانه یکصدهزار نفر را به ترتیب 70 درصد از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و 30 درصد از طریق سازمان بهزیستی صاحب شغل نمایند. دولت طبق بودجه سنواتی تسهیلات قرض الحسنه لام را در جهت تحقق این امر در نظر خواهد گرفتخبرهای مرتبط
•  دلیل مخالفت نمایندگان مجلس با طرح منطقه آزاد، مخالفت با دولت بود - 2 ر.پ.
•  شورای راهبردی آموزش و پرورش مناطق آزاد تشکیل می شود - 2 ر.پ.
•  مشاور رییس جمهور: ایجاد مناطق آزاد اقتصادی در راستای محرومیت زدایی است - 2 ر.پ.

نظر شما در مورد خبر:

لطفا در اعلام نظر خود، رعایت ادب را فراموش ننمائید و تنها نظر خود را محدود به موضوع خبر کنید. در صورت عدم رعایت این موارد نظر شما حذف خواهد شد.
سوالات مرتبط با موضوع را ميتوانيد در تالار گفتمان مطرح نمائيد.

نام کاربر:
اختیاری - نام واقعی یا مستعار
پست الکترونيک:
اختیاری - محرمانه خواهد ماند.
متن:     

نظرات کاربران :


79